Grafika

Dbaj o swoje środowisko i segreguj śmieci

Dzięki segregowaniu śmieci każdy z nas może przyczynić się do dbałości o środowisko, w którym żyjemy. Nie musimy wytwarzać tak dużej ilości zanieczyszczeń oraz śmieci. Mniejsza ilość odpadków oznacza mniej śmietnisk, zdrowsze środowisko, więcej nieskażonych łąk, lasów oraz rzek.

W naszych gospodarstwach oraz na ulicach naszych miast właściwie na każdym kroku możemy spotkać kolorowy kosz uliczny, przeznaczony na odpady do recyklingu. Każdy kolor oznacza inny rodzaj odpadów: biały kosz przeznaczony jest na szkło bezbarwne, kosz przeznaczony jest na szkło kolorowe, niebieski kosz przeznaczony jest na papier, żółty kosz przeznaczony jest na obiekty plastikowe oraz z tworzywa sztuczne, czerwony kosz przeznaczony jest na obiekty metalowe, brązowy kosz przeznaczony jest na odpady biodegradowalne.
Nie wszystkie śmieci możemy wrzucić do zwykłego kosza bądź do kolorowych kontenerów. Wśród dużej ilości z nich, znajdują się także takie, jakie mogą być zagrożeniem dla środowiska oraz zdrowia człowieka. Niebezpiecznych śmieci nie powinniśmy wyrzucać do standardowych koszy na śmieci tylko oddawać je do specjalnych punktów odbioru.

Sortowanie odpadów staje się już coraz bardziej modne w Polsce. Nie chodzi już wyłącznie o optymalizację kwot ale także ochronę naszego środowiska. Większość nieposegregowanych odpadów wciąż trafia bowiem na wysypiska, których w Polsce mamy więcej niż tysiąc. Szacuje się że na jedną osobę przypada 300 do 500 kg śmieci rocznie co daje łącznie w skali kraju ponad 10 mln ton. To naprawdę spora liczba a góra odpadów z roku na rok coraz bardziej rośnie. Co z tego wynika, powierzchnie używane na wysypiska także się zwiększają.
Tymczasem segregacja odpadów może znacząco obniżyć ilość śmieci trafiających na śmietniska. Kosze do segregacji odpadów są ogólnodostępne więc wystarczy trochę dobrych chęci żeby osiągnąć cel. Dzięki segregacji odpadów część z nich może być ponownie użyta lub przetworzona. Z posortowanych odpadów można odzyskać cenne surowce lub też wyprodukować z nich nowe rzeczy. To z kolei pozwala zaoszczędzić energię, prace ludzką oraz surowce naturalne.

Słowa kluczowe: sortowanie śmieci, kosze do segregacji odpadów, kosze do sortowania odpadów, segregacja śmieci, kosze na odpady

Artykuły w kategorii: Oferty dla biura i domu

Dodatki niezbędne w każdej kuchni


Kuchnia, która jest dobrze urządzona a także ma poprawne rozstawienie mebli jest niewątpliwie prawdziwą ozdobą każdego mieszkania. Jest to niewątpliwie..

Rolety rzymskie plusy i minusy


Rolety Rzymskie są niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem jeśli chodzi o dekoracje okienne. Nadają wnętrzu prawidłowego stylu, elegancji a także..

Aranżacje okienne, zasłony i rolety rzymskie


Urządzając mieszkanie, lokal czy biuro często stajemy przed wyborem jakie dekoracje okien będą najlepiej pasowały do naszego wnętrza i gdzie wybrać..

Sklep z oświetleniem


Kupując lampy lub oświetlenie do mieszkania, domu albo biura przeważająca większość z kupujących wciąż jeszcze przyzwyczajana jest do zakupów w..

Rolety okienne i szycie zasłon


Jeżeli zależy Ci na tym aby okna Twojego domu czy lokalu wyglądały niepowtarzalnie i nadążały za najnowszymi trendami mody albo też zyskały odrobinę..

Jak urządzić swój dom tanio i w dobrym guście


Chcesz ze smakiem urządzić swoją kuchnię i jadalnię, koniecznie zajrzyj na stronę www.mikfirma.pl, na której znajdziesz mnóstwo ciekawych inspiracji i..

AGD dla domu


Pragniemy zachęcić Was do odwiedzenia strony Alda S.A., jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów AGD. Wiodące produkty Aldy to czajniki..

Zobacz także:

Copyright 2017 katalog.greentin.com